Audiovizual məhsulların istehsalı və yayımı üzrə müsabiqənin nəticələri açıqlanıb
Azərbaycan Respublikasının Medianın İnkişafı Agentliyi və Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası tərəfindən yeni media mühitində auditoriya yönümlü və hədəf kütlələrə hesablanmış məzmun istehsalı və yayımının təşviqi, maarifləndirici materialların rəqabətədavamlılığının artırılması, məzmun müxtəlifliyi və yaradıcılığının stimullaşdırılması, dövlət və cəmiyyət üçün prioritet istiqamətlər barədə məlumatların ictimaiyyətə səmərəli şəkildə çatdırılması məqsədilə 5 aprel 2024-cü ildə elan olunmuş dövlət sifarişi əsasında audiovizual məhsulların istehsalı və yayımı üzrə ümumölkə yerüstü televiziya yayımçıları üçün müsabiqənin nəticələri açıqlanmışdır.
Müsabiqədə elmi-kütləvi, mədəni-maarif, təhsil mövzusu üzrə "ARB" və "ARB24"; elm və mədəniyyət mövzusu üzrə "ATV"; milli adət-ənənələr və ailə dəyərləri mövzusu üzrə "AZTV" və "Real TV"; gənc nəsildə milli mənlik şüurunun, əxlaqi dəyərlərin və vətənpərvərlik hissinin inkişaf etdirilməsi mövzusu üzrə "Xəzər TV"; uşaq və gənclərin fiziki və mənəvi inkişafı mövzusu üzrə "Space TV" və "Xəzər TV"; Azərbaycanın dövlətçilik tarixi mövzusu üzrə "İTV"; ekologiya və ətraf mühitin mühafizəsi mövzusu üzrə isə "Real TV" və "Space TV" televiziya kanalları proqram kateqoriyasında qalib olmuşdur.
Sosial videoçarx kateqoriyasında isə azərbaycançılıq ideologiyasının yeni istiqamətləri – milli ideyanın təbliği mövzusu üzrə "ARB24"; uşaq və gənclərin fiziki və mənəvi inkişafı və gənc nəsildə milli mənlik şüurunun, əxlaqi dəyərlərin və vətənpərvərlik hissinin inkişaf etdirilməsi mövzusu üzrə "ATV"; ekologiya və ətraf mühitin mühafizəsi mövzusu üzrə "ARB24", "ATV" və "AZTV" televiziya kanalları uğur qazanmışlar.

The results of the competition for the production and distribution of audiovisual products have been announced
03.09.2024 13:32
575
The results of the competition announced on April 5, 2024, by the Media Development Agency of the Republic of Azerbaijan and the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan for nationwide terrestrial television broadcasters to produce and distribute audiovisual content based on the state order have been announced. The competition was aimed at promoting the production and distribution of audience-oriented and targeted content in the new media environment, as well as increasing the competitiveness of educational materials, stimulating content diversity and creativity, and effectively communicating to the public the priority areas for the state and society.
The following television channels became winners of the competition in the nomination "Programs": "ARB" and "ARB24" on mass-scientific, cultural-educational, and educational topics; "ATV" on science and culture topics; "AZTV" and "Real TV" on national traditions and family values topics; "Xazar TV" on topics of development of national identity, moral values and patriotism among the younger generation"; "Space TV" and "Xazar TV" on topics of physical and mental development of children and youth; "ITV" on topic of Azerbaijan statehood history; "Real TV" and "Space TV" on topics of ecology and environmental protection.
The following TV channels became winners in the category "Social ads": "ARB24" on topic of new directions of Azerbaijanism ideology and promotion of the national idea; "ATV"- on topic of physical and mental development of children and youth, as well as development on national identity, moral values and patriotism among the young generation; and "ARB24", "ATV" and "AZTV" on topics related to ecology and environmental protection.