Audiovizual Şura BDU-nun tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası, Medianın İnkişafı Agentliyi və Bakı Dövlət Universiteti (BDU) arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumuna uyğun olaraq, 24 oktyabr  2024-cü il tarixində Şura BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil etmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan BDU-nun Beynəlxalq jurnalistika və informasiya siyasəti kafedrasının müdiri Aynur Nəsirova audiovizual media və onun tənzimləməsi məsələlərinin tələbələr tərəfindən maraqla qarşılandığını, belə görüşlərin davam etdirilməsinin vacibliyini vurğulamışdır.
Audiovizual Şuranın Kommunikasiya sektorunun müdiri Taleh Quliyev jurnalistikada yeni trendlər, ənənəvi və yeni media, vətəndaş jurnalistikası haqqında çıxış etmişdir.
Audiovizual Şuranın Hüquq və beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin baş məsləhətçisi Ayxan Sadıqlı "Azərbaycanda audiovizual media və onun tənzimlənməsi" mövzusunda geniş təqdimat etmişdir.

The Audiovisual Council organized next seminar for students of Baku State University
In accordance with the Memorandum of Understanding signed between the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, the Media Development Agency and Baku State University (BSU), on October 24, 2024 the Audiovisual Council has organized another seminar for the students of BSU’s Faculty of Journalism.
Opening the event, Aynur Nasirova, the Head of the Department of International Journalism and Information Policy at Baku State University, noted that the issues of audiovisual media and their regulation are of great interest to students and stressed the importance of continuing such meetings.
Taleh Guliyev, the Head of the Communication Sector at the Audiovisual Council, spoke about new trends in journalism, traditional and new media, and citizen journalism.
Ayhan Sadigly, Chief Consultant of the Department of Law and International Cooperation of the Audiovisual Council, gave a detailed presentation on "Audiovisual media in Azerbaijan and its regulation".