Audiovizual Şura tərəfindən BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri üçün növbəti seminar təşkil olunmuşdur.
29.02.2024 12:44
605
29 fevral  2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası və Bakı Dövlət Universiteti arasında əməkdaşlığa uyğun olaraq Audiovizual Şura əməkdaşlarının BDU-nun Jurnalistika fakültəsinin tələbələri ilə növbəti görüşü keçirilmişdir.
Görüşü giriş sözü ilə açan Jurnalistika fakültəsinin dekanı Vüqar Zifəroğlu bu görüşün əhəmiyyətini, audiovizual media və onun tənzimləməsi məsələlərinin tələbələr üçün vacib mövzu olmasını, bu sahədə daha çox məlumat əldə etməyin zəruriliyini vurğulamışdır. Audiovizual Şuranın aparat rəhbəri Fazil Novruzov gələcək media nümayəndələri arasında audiovizual medianın tənzimlənməsi haqqında məlumatlılığının artırılmasında belə görüşlərin vacibliyini qeyd etmişdir. O, bildirmişdir ki, ötən il olduğu kimi bu il də seminarlar davam edəcək və hər görüşdə əməkdaşlarımız onları maraqlandıran əhəmiyyətli mövzular haqqında geniş təqdimatla çıxış edəcək.
Daha sonra Audiovizual Şuranın hüquq xidmətinin əməkdaşları Ayxan Sadıqlı və Kamran Əliyev "Azərbaycanda audiovizual medianın tənzimlənməsi" mövzusunda təqdimatla çıxış etmişlər. Təqdimatdan sonra mövzu və ümumilikdə, media sahəsi üzrə tələbələri maraqlandıran suallara cavab verilmişdir.

The next seminar was organized by the Audiovisual Council for the students of the Faculty of Journalism of BSU
29.02.2024 12:44
589
On February 29, 2024, a meeting of the specialists of the Audiovisual Council with the students of the Faculty of Journalism of BSU was held in accordance with the cooperation between the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan and Baku State University
The dean of the Faculty of Journalism, Vugar Zifaroglu, who opened the meeting with an introduction, emphasized the importance of this meeting, the importance of issues of audiovisual media and its regulation for students, and the need to get more information in this field. Fazil Novruzov, the Head of Office of the Audiovisual Council, noted the importance of such meetings in increasing awareness among future media representatives on the issue of the regulation of audiovisual media. He said that seminars will continue this year as it was last year, and at each meeting our specialists will give a broad presentation on important topics that interest them.
Then Aykhan Sadigly and Kamran Aliyev, specialist of the legal service of the Audiovisual Council, made a presentation on "Regulation of audiovisual media in Azerbaijan". After the presentation, the students' questions on the topic and the media field, in general, were answered.