Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov “Reklam və Marketinq sahəsinin İnkişafına Dəstək" İctimai Birliyinin üzvləri ilə görüşmüşdür
08.10.2024 13:29
599
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov 08 oktyabr 2024-cü il tarixində "Reklam və Marketinq Sahəsinin İnkişafına Dəstək" İctimai Birliyinin üzvləri ilə görüşmüşdür.
Görüşdə audiovizual mediada reklam bazarının hazırki vəziyyəti, onun inkişaf yolları və reklam subyektlərinin maraqlarının təmin olunması məqsədilə sağlam rəqabət mühitinin yaradılmasına dair fikir mübadiləsi aparılmışdır. Eyni zamanda, reklam sahəsində mövcud problemlər, o cümlədən haqsız, qeyri-dəqiq və gizli reklamdan istifadə hallarının aradan qaldırılmasının vacibliyi qeyd edilmişdir. Görüş zamanı həmçinin, Audiovizual Şura və İctimai Birlik arasında müvafiq sahədə əməkdaşlıq əlaqələrinin gücləndirilməsinin ölkənin reklam bazarının inkişafına müsbət töhfə verə biləcəyi qeyd edilmişdir.

Ismat Sattarov, Chair of the Audiovisual Council met with members of the Public Association "Advertising and Marketing Development Support"
08.10.2024 13:29
585
On October 08, 2024 Ismat Sattarov, Chair of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan, met with members of the Public Association "Advertising and Marketing Development Support".
At the meeting, opinions were exchanged on the current state of the advertising market in audiovisual media, the ways of its development and the creation of a healthy competitive environment in order to ensure the interests of advertising companies (entities). At the same time, the importance of addressing existing problems in the advertising sector, including cases of unfair, inaccurate and stealth advertisement were emphasized. During the meeting it was also noted that the strengthening of ties between the Audiovisual Council and the Public Association can make a positive contribution to the development of the country's advertising market.