Audiovizual Şuranın sədri Rusiya Prezidentinin beynəlxalq mədəni əməkdaşlıq üzrə xüsusi nümayəndəsi ilə görüşmüşdür
20.12.2023 04:50
641
19 dekabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının sədri İsmət Səttarov Rusiya Federasiyası Prezidentinin beynəlxalq mədəni əməkdaşlıq üzrə xüsusi nümayəndəsi, xüsusi tapşırıqlar üzrə səfir Mixail Şvıdkoy ilə görüşmüşdür.
Görüş zamanı iki ölkə arasında mədəni-humanitar sahədə mövcud olan əlaqələr, iki ölkədə fəaliyyət göstərən audiovizual media subyektlərinin, o cümlədən, televiziya və radio kanallarının bir-biri ilə qarşılıqlı əməkdaşlığı, belə əməkdaşlığın genişləndirilməsi perspektivləri və digər sahəvi məsələlər müzakirə olunmuşdur.

Chair of the Audiovisual Council met with the special representative of the Russian President for international cultural cooperation
20.12.2023 04:50
626
On December 19, 2023 the Chair of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan Ismat Sattarov met with Ambassador-at-Large Mikhail Shvydkoy, special representative of the President of the Russian Federation for international cultural cooperation.
During the meeting the existing ties between the two countries in the cultural and humanitarian spheres, the interaction between audiovisual media entities operating in the two countries, including television and radio channels, the prospects for expanding such cooperation and other issues were discussed.