“Beynəlxalq radio”nun ümumölkə yayımı üçün və “CBC FM”-in regional yayımı üçün radiotezliklər ayrılmışdır
20.12.2023 14:45
615
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının 20 dekabr 2023-cü il tarixində keçirilən növbəti iclasında boş və istifadəyə yararlı radiotezliklərin ayrılması məsələsi müzakirə olunmuşdur.
Audiovizual Şuranın müvafiq qərarları ilə "Azərbaycan Beynəlxalq Radiosu"nun ümumölkə yayımının təmin edilməsi üçün "Bakı Teleqüllə Kompleksi"ndən 92.5 MHs, "Şuşa" RTYS-dan 105.1 MHs, "Astara" RTYS-dan 95.2 MHs, "Yalama" (Xaçmaz rayonu) RTYS-dan 97.4 MHs, "Danaçı" (Zaqatala rayonu) RTYS-dan 98.0 MHs radiotezlikləri ümumölkə yerüstü radio yayımçısı "Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri" QSC-nin, habelə "CBC FM"-in Qarabağda və Şərqi Zəngəzurda yayımının genişləndirilməsi məqsədilə "Şahyeri" (Xocavənd rayonu) RTYS-dan 93.8 MHs radiotezliyi regional yerüstü radio yayımçısı "Caspian İnternational Broadcasting Company" MMC-nin istifadəsinə ayrılmışdır.

Radiofrequencies have been allocated for the nationwide transmission of "Radio International" and for the regional transmission of "CBC FM"
20.12.2023 14:45
602
At the meeting of the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan held on 20 December 2023, the issue of allocation of free and usable radiofrequencies was discussed.
According to the relevant decisions of the Audiovisual Council, the radiofrequencies 92.5 MHz from "Baku TV Tower Complex", 105.1 MHz from RTBS "Shusha", 95.2 MHz from RTBS "Astara", 97.4 MHz from RTBS "Yalama" (Khachmaz district), 98.0 MHz from RTBS "Danachi" (Zagatala district) have been allocated to the nationwide terrestrial radio broadcaster "Azerbaijan Television and Radio Broadcasting" CJSC, in order to ensure nationwide transmission of "Radio İnternational".
Also, the radiofrequency 93.8 MHz from RTBS "Shahyeri" (Khojavand district) has been allocated to the regional terrestrial radio broadcaster "Caspian International Broadcasting Company" LLC, in order to expand the transmission of "CBC FM" in Karabagh and Eastern Zangezur.