Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov “Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyi (1918-2018)” yubiley medalı ilə təltif olunmuşdur.
09.09.2020 13:04
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov və Şura üzvü Bəxtiyar Balakişiyev (Qaraca) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə "Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyi (1918-2018)" yubiley medalı ilə təltif olunmuşdur. Yubiley medalı bugün bir qrup media xadimlərinə, o cümlədən, Şura üzvlərinə təqdim olunmuşdur.
MTRŞ sədri medalın ona təqdim olunmasını onun və rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyətinə verilən yüksək qiymət kimi dəyərləndirmişdir: "Azərbaycan tarixinin parlaq səhifəsi olan Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin adını daşıyan medala layiq görülməyim tariximizin bu şanlı səhifəsinin tədqiqi, öyrənilməsi və təbliğinə göstərilən yüksək dəyər və qiymətdir. Buna görə cənab Prezident İlham Əliyevə səmimi minnətdarlığımı bildirirəm, həmçinin, bu təltifə layiq görülən bütün həmkarlarımı təbrik edirəm".

Chairman of the Council was awarded with the Anniversary Medal “The Century of the Azerbaijan People’s Republic (1918-2018)”
09.09.2020 13:04
Chairman of National Television and Radio Council (NTRC) Nushiravan Maharramov and member of the Council Bakhtiyar Balakishiyev (Karaja) was awarded with the Anniversary Medal "The Century of the Azerbaijan People’s Republic (1918-2018)". The Anniversary Medal was awarded today to the group of media figures, including members of the Council.
Chairman of NTRC estimated his rewarding as high assessment given to his activity and the authority leaded by him: "My rewarding to the Medal which bear the name of one of the brights pages of the history of Azerbaijan – Azerbaijan People’s Republic, is a high assessment of research, study and propaganda of this honour page of our history. In this regard I express my sincere gratitudes to Mr.President Ilham Aliyev and congratulate all rewarded colleagues".