“Regional Medianın İnkişafı” layihəsi çərçivəsində media nümayəndələri ilə növbəti görüş Gəncə şəhərində keçirilmişdir
16.11.2023 10:18
295
Noyabrın 7-də Medianın İnkişafı Agentliyinin "Regional Medianın İnkişafı" layihəsi çərçivəsində müzakirələrin aparılması məqsədilə Gəncə şəhərində bölgədə fəaliyyət göstərən media subyektlərinin nümayəndələri və jurnalistlərlə görüş keçirilmişdir.
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurası və Azərbaycan Mətbuat Şurasının da təmsil olunduğu görüşün məqsədi regional medianın inkişafının stimullaşdırılması və onun  dayanıqlı inkişaf mexanizminin formalaşdırılması, bölgələrdə fəaliyyət göstərən media nümayəndələri üçün müzakirə platformasının yaradılması, müəyyən edilən istiqamətlər əsasında diskussiyaların təşkili və diaqnostik icmalın hazırlanması, habelə həssas istifadəçi qrupu hesab edilən region gəncləri üçün məlumatlılıq səviyyəsinin yüksəldilməsinə yönələn "Media savadlılığı" təliminin keçirilməsi olmuşdur.

The next meeting with media representatives within the framework of the project "Development of regional media" was held in the city of Ganja
16.11.2023 10:18
284
On November 7, a meeting was held in Ganja with representatives of media entities and journalists working in the region to hold discussions within the framework of the Media Development Agency's project "Development of Regional Media".
The aim of the meeting, at which the Audiovisual Council of the Republic of Azerbaijan and the Press Council of Azerbaijan were also represented, was to stimulate the development of regional media, form a mechanism for their sustainable development, create a discussion platform for media representatives working in the regions, organize discussions in the designated areas, prepare a diagnostic study, as well as to conduct "Media Literacy" training aimed at raising awareness of the youth of the region, who belong to vulnerable groups of users.