Şura "Region TV" MMC-yə 150000 (yüz əlli min) manat məbləğində maliyyə yardımı ayrılması barədə qərar qəbul edilmişdir.
04.12.2014 07:38
310
İclasda "Azərbaycan Respublikasında milli televiziya filmlərinin istehsalına maliyyə yardımının göstərilməsi haqqında" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 aprel 2013-cü il tarixli Sərəncamına əsasən milli telefilmlərin, o cümlədən teleserialların çəkilişinin dəstəklənməsi məqsədilə maliyyə vəsaitinin ayrılması məsələsinə baxılmışdır.
Milli Televiziya və Radio Şurasının qərarına əsasən milli teleserialların çəkilişinin dəstəklənməsi məqsədilə "Region TV" MMC-yə 150000 (yüz əlli min) manat məbləğində maliyyə yardımı ayrılması barədə qərar qəbul edilmişdir.
İclasda, həmçinin, "Dünya Müstəqil Televiziya Şirkəti"nin peyk yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) alınması barədə müraciətinə baxılmışdır. Milli Televiziya və Radio Şurasının qərarına əsasən "Dünya Müstəqil Televiziya Şirkəti"nə peyk yayımı üçün 6 il müddətinə xüsusi razılıq (lisenziya) verilmişdir.

The Council adopted the decision to allocate financial aid in amount of 150000 AZN to "Region TV" LLC.
04.12.2014 07:38
300
On December 4, 2014 National Television and Radio Council held its meeting.
At the meeting allocation of financial means aiming to support producing of national films and series according to the Order of the President of the Republic of Azerbaijan from 4 April 2013 was discussed. Aiming to support producing of national films and series National Television and Radio Council adopted the decision to allocate financial aid in amount of 150000 AZN to "Region TV" LLC.
Also at the meeting the application of "Dunya Independent Television Company" for obtaining of license for satellite broadcasting was considered. According to the Decision of the Council "Dunya Independent Television Company" was granted license for satellite broadcasting.